Co robimy

Nie bez przyczyny w zakładce „O Fundacji” wspomniano o niechlubnym, acz często spotykanym w Polsce lekceważącym podejściu do osób niepełnosprawnych, tak ze strony Państwa jak i społeczeństwa. Jednym z ważniejszych działań Fundacji jest wszakże szeroka działalność edukacyjna w kontekście niepełnosprawności. Choć może się pozornie wydawać, iż jest to pomoc mniej efektywna niż pomoc doraźna, to niewątpliwie w dłuższej perspektywie prawdopodobnie to właśnie działania profilaktyczne i edukacyjne okażą się kamieniem węgielnym dla walki z ignorancją, a co za tym idzie wielopłaszczyznowym zaniedbywaniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz akcji świadomościowych, celem Fundacji jest dotarcie do osób niepełnosprawnych, które potrzebują konkretnej pomocy, jak np. finansowanie rehabilitacji czy pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

helping-the-elderly-1437135